Jak dodać motyw

Jak dodać motyw z katalogu wordpressa

Jeśli korzystasz z pełnej wersji WordPressa na własnym hostingu, to już możesz spokojnie odetchnąć, bo z całą pewnością znajdziesz dla siebie taki motyw, jaki potrzebujesz. W katalogu darmowych motywów znajdziesz mnóstwo propozycji.

Najprostszym rozwiązaniem jest instalacja bezpośrednia przez WordPressa. Wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego i z pozycji menu po lewej stronie wybrać Wygląd -> Motywy -> Dodaj nowy, a zobaczysz wszystkie dostępne za darmo i gotowe do instalacji jednym kliknięciem motywy.

jak dodać motyw

Jak dodać motyw z komputera

Jeśli posiadasz motyw na swoim dysku, nie musisz się przejmować. Wysłanie na serwer jest równie proste. Gdy wejdziesz w Motywy w panelu administracyjnym, kliknij Wyślij motyw na serwer, a następnie Wybierz plik .zip z motywem na dysku. Pozostaje zatwierdzić Zainstaluj teraz i poczekać, aż motyw zostanie wgrany na serwer strony/bloga.

jak dodać motyw

Kilka wskazówek

  • Paczka .zip motywu to ten folder, gdzie znajduje się plik style.css. Po pobraniu motywu, rozpakuj go i upewnij się, że wgrywasz odpowiedni folder.
  • Jeśli wgrywanie motywu trwa długo i w efekcie wyskakuje błąd, skontaktuj się usługodawcą hostingu i porównaj wielkość maksymalnego pliku przy wgrywaniu na serwer oraz maksymalny czas ładowania.

Po instalacji wystarczy aktywować motyw i zacząć jego personalizację.

Dodaj komentarz